Bilişim Teknolojileri Dergisi

3.737 11.873

Bilişim Teknolojileri Dergisi orijinal ve yenilikçi araştırma sonuçlarını yayınlamaktadır. Bu dergi, bilişimin farklı alanlarındaki uzman ve akademisyenler için bir ortamdır. Buna ilaveten, bilgisayar ile ilgili konuların geniş uygulamalarına da bu anlamda açığız. Bu dergiye gönderilecek makaleler, Adli Bilişim, Bilgisayar Bilimleri, Bilişim Sistemleri, Sağlık Bilişimi, Yönetim Bilişim Sistemleri, Siber Güvenlik alt alanların (en azından) birinden olabilir.


Dergi Hakkında

Bilişim Teknolojileri Dergisi orijinal ve yenilikçi araştırma sonuçlarını yayınlamaktadır. Bu dergi, bilişimin farklı alanlarındaki uzman ve akademisyenler için bir ortamdır. Buna ilaveten, bilgisayar ile ilgili konuların geniş uygulamalarına da bu anlamda açığız. Bu dergiye gönderilecek makaleler, aşağıdaki birkaç alt alanların (en azından) birinden olabilir.

-      Adli Bilişim

-      Bilgisayar Bilimleri

-      Bilişim Sistemleri

-      Sağlık Bilişimi

-      Yönetim Bilişim Sistemleri

-      Siber Güvenlik


Bolumler_turkish

Bilişim Teknolojileri Dergisi'nin her geçen gün kendini yenileyen bilişim teknolojileri alanındaki akademisyenler ve profesyonellere temel bir kaynak niteliğinde olması amaçlanmıştır. Dergiye gönderilecek makaleler; Türkçe veya İngilizce kabul edilmektedir. Eğer, gönderilecek makale Türkçe ise; başlık, özet ve anahtar kelimelerin İngilizcesi mutlaka olmalıdır.

Dergiye gönderilen materyaller; başka bir yayın, konferans bildirileri vb. gibi yerlerde daha önce yayınlanmamış veya kabul edilmemiş orijinal araştırmaları içermelidir.

Bu derginin değerlendirme politikasına göre, gönderilen her bir makale, kurulda verilen ilgili alt alan editör tarafından en az üç bağımsız hakeme gönderilmektedir. Bu bir hakem değerlendirme sürecidir; bu yüzden, unvan ve yazarların isimleri kağıdın değerlendirme sürümüne dahil edilmemelidir.

Dergi, makaleleri sadece online sistemi yoluyla kabul etmektedir. E-mail ile gönderilen makaleler kabul edilmemektedir.

Bilişim Teknolojileri Dergisi 4 ayda bir yayınlanmakta olup EBSCO ve Google Scholar tarafından taranmaktadır.

Duyurular

 

Makale Göndermek için Davet

 

Kıymetli Bilim insanı,

 

Sizleri ve çalışma arkadaşlarınızı, Bilişim Teknolojileri Dergisi (BTD) (www.ijit.info)'ne çalışmalarınızı göndermeniz için davet etmekteyiz.  BTD yalnızca orijinal ve yenilikçi araştırma sonuçlarını yayınlamaktadır. Bu dergi, bilişimin farklı alanlarındaki uzman ve akademisyenlerin çalışmaları için 6 yıldır iyi bir ortam oluşturmaktadır ve dergimiz Gazi Üniversitesi - Bilişim Enstitüsü'nün resmi yayın organıdır.

 

Farklı disiplinlerden bilim insanlarını, çalışmalarını peer-review hakemlik politikası çerçevesinde incelenmek üzere dergimize göndermelerini rica ederiz. Gönderilen her bir makale, kurulda verilen ilgili alt alan editör tarafından en az üç bağımsız hakeme yönlendirilmektedir. Bu bir hakem değerlendirme sürecidir; bu yüzden, unvan ve yazarların isimleri kağıdın değerlendirme sürümüne dahil edilmemeli, online kayıt girişinde belirtilmelidir.

 

Bu dergiye gönderilecek makaleler, aşağıdaki birkaç alt alanların (en azından) birinden olabilir.

 

·         Adli Bilişim

·         Bilgisayar Bilimleri

·         Bilişim Sistemleri

·         Sağlık Bilişimi

·         Yönetim Bilişim Sistemleri

·         Siber Güvenlik

·         Bilişim eğitimi

 

Dergiye gönderilecek bütün makaleler; (başlık, özet ve anahtar kelimelerin İngilizcesi olmakla birlikte) Türkçe ya da İngilizce yazılmalıdır. Dergiye gönderilen materyaller; başka bir yayın, konferans bildirileri vb. gibi yerlerde daha önce yayınlanmamış veya kabul edilmemiş orijinal araştırmaları içermelidir.

 

Dergi, makaleleri sadece online sistemi yoluyla kabul etmektedir. E-mail ile gönderilen makaleler kabul edilmemektedir.

Bilişim Teknolojileri Dergisi 4 ayda bir yayınlanmakta olup EBSCO tarafından taranmaktadır. Dergimiz farklı akademik indeksler için de düşünülmektedir.

 
Yayın tarihi: 2014-02-17 Daha fazla...
 

Çevrimiçi makale takip sistemi hizmete girmiştir.

 
Dergimize ait tüm süreçler sayısal ortamda takip edilmektedir.  
Yayın tarihi: 2010-07-15
 
Diğer duyurular

Cilt 7, Sayı 3 (2014): Bilişim Teknolojileri Dergisi


Kapak sayfası


Creative Commons License
Bu çalışma Creative Commons Attribution 3.0 ile lisanslanmıştır.
Bu sürümü çeviren: Sönmez ÇELİK